Friday
May 29, 2015

Homework Help: Math

Posted by Faith on Wednesday, April 9, 2014 at 9:01pm.

A vendor at a concert sells new and used CDs. The new CDs cost 2.5 times as much as the old CDs. If 4 used CDs and 9 new CDs cost $159, what is the price of each item?

Answer this Question

First Name:
School Subject:
Answer:

Related Questions

Members