Monday
October 20, 2014

Homework Help: Math

Posted by Brandon on Tuesday, April 8, 2014 at 10:01pm.

Pay can buy a package of 20 balloons for $6 or a package of 50 for $9. How much cheaper is each balloon in the package of 50 balloons?

Answer this Question

First Name:
School Subject:
Answer:

Related Questions

math word problems - Package A weighs half as much as Package B. Package B ...
Algebra - Mr. Scrooge bought 4 packages of ground beef. The second package ...
Math - A delivery service charges a base price for an overnight delivery of a ...
statistics - A travel agency offers 4 different vacation packages to Europe. ...
Math - Mr. Winter bought four packages of ground beef. The second package ...
calculus - The USPS will not mail a package if the sum of its length and its ...
math - The smallest package weighed only 1/3 more than 1/2 the weight of the ...
physics - A package in an airplane moving horizontally at 150m/s is dropped when...
Physics - A package is thrown down a curved ramp as shown in the figure. The ...
physics - An airplane is flying horizontally with a constant velocity of 170 m/s...

Search
Members