Post a New Question

Maths

posted by .

Betty bought 8 rolls of ribbons. There were 2 5/6m of ribbon in each roll. If 1 metre of ribbon cost $6, how much did she pay altogether?

  • Maths -

    8 * 2 5/6 * 6 = $136

Answer This Question

First Name:
School Subject:
Answer:

Related Questions

More Related Questions

Post a New Question