Thursday
April 24, 2014

Homework Help: unit rate

Posted by Regan on Wednesday, January 22, 2014 at 6:18pm.

Estimate the unit rate if 12 pairs
of socks sell for $5.79.

Answer this Question

First Name:
School Subject:
Answer:

Related Questions

math/unit rate - please help me find the definition for unit rate. It depends ...
unit rate - the unit price of an item at a grocery store is a familiar example ...
math rate - 15 chapters in 5 days - I already know the unit rate is 3 - I have ...
Math - How do I expres a rate as a unit rate Usually it is rate/unit said as "...
unit rate - find the unit rate 175 calories in 12 ounces
Math(Unit Rate) - If 20 units= 10kg whats the unit rate? http://www.eduplace.com...
maths - michael has 10 pairs of black socks,8 pairs of white socks&7 pairs of ...
math - estimate each unit rate.1) 295 words in 6 minutes.find each unit price....
math helpp - 8. Convert the scale to a unit rate. Show your work. Interpret the ...
mathh (unit rate) - explain how to write 20 miles over 4 hours as a unit rate

Search
Members