Tuesday
March 31, 2015

Homework Help: 5th grade math

Posted by tiffany on Tuesday, January 14, 2014 at 8:06pm.

Draw an equation or function table. The cost of shipping mittens purchased online is $2 plus $6 for each of pair of mittens. What is the total cost of buying 5 pairs? P = pair of mittens. Can you please help me with this problem?

Answer this Question

First Name:
School Subject:
Answer:

Related Questions

5TH GRADE MATH PLEASE HELP - Draw an equation or function table. The cost of ...
Math - There are 2 hats, 3 scarves, and 3 pairs of mittens How many different ...
mittens - How many mittens were sold so far during the Vancouver 2010 olympics?
Math - A delivery service charges a base price for an overnight delivery of a ...
Math - Mr. Logan purchased $390 in clothing (excluding sales tax). He bought 5 ...
Mittens - Which companies manufacture mittens?
math - You buy a belt for $10 and some socks.Each pair of socks cost $3.The ...
Algebra HELP:( - The total cost of purchasing from a mailorder catalog, y, is a ...
Math - A shoe manufacturer determines that the annual cost of making x pairs of ...
economics - # You produce shoes. Currently you produce 4 pairs of shoes at a ...

Members