Wednesday
July 30, 2014

Homework Help: math

Posted by Darla on Tuesday, November 12, 2013 at 7:23pm.

Tristan buy b boxes of granola that cost $4 each. He also buy one box of crackers that cost 3/2. Write equivalent expression for the total amount Tristan spends

Answer this Question

First Name:
School Subject:
Answer:

Related Questions

arithmetic - Jon and Ric bought boxes of soap John could only buy 4 boxes which ...
math - If you buy 6 boxes of cereal for $ 10, how much will 9 boxes of cereal ...
math - a recipe call for 8/9 of a cup of granola. you only want to make 1/9 of ...
math - you have to buy 100 animals. roosters cost 5.00, hens cost 1.00 and ...
algebra - the number of calculators mrs. hopkins can buy for the classroom ...
Algebra - How do I set this problem up and do it? Blending Granola. Deep Thought...
math - A certain brand of cereal costs $3.25 per box before sales tax is added. ...
Math - Ms. Parks needs 1,512 award pins. If pins come in boxes of 48, about how ...
math - 2/3 cup of oatmeal is needed to make 10 granola bars. How many such ...
Applied Calc 2 - he marginal cost function for a manufacturing company is given ...

Search
Members