Saturday
September 20, 2014

Homework Help: math

Posted by Tony on Sunday, October 27, 2013 at 5:53pm.

A box of chalk and 2 staplers cost $10. Three boxes of chalk and 2 staplers cost $18. Find the total cost of 1 box of chalk and 1 stapler.

Answer this Question

First Name:
School Subject:
Answer:

Related Questions

math - A box of chalk and 2 staplers cost $10. Three boxes of chalk and 2 ...
math - box of chalk and 2 staplers cost $10.00. Three boxes of chalk and 2 ...
Math - A box of chalk and 2 staples cost $10. Three box of chalk and 2 staplers ...
math - chalk contains 3% of carbon,10%of calcium & 12%of oxygen.find the amount ...
Brief calculus - The marginal cost of producing the xth box of CDs is given by 9...
Math - A confectioner perchased several boxes of candy for $6. He gave five ...
Applied Calc 2 - he marginal cost function for a manufacturing company is given ...
Applied Calc 2 - the marginal cost function for a manufacturing company is given...
Foreign languages - Can't you have the structure "have someone do something" in ...
calculus - A box of volume 72m^3 with square bottom and no top constructed out ...

Search
Members