Post a New Question

6th grade math

posted by on .

Dante can buy 20 marbles for $1.50. How many marbles can he buy for $27.00?

Do you divide &27.00 by $1.50 then multiply that number by 20 to get 360 marbles?

  • 6th grade math - ,

    Yes.

Answer This Question

First Name:
School Subject:
Answer:

Related Questions

More Related Questions

Post a New Question