Saturday
September 24, 2016

Homework Help: 6th grade math

Posted by Chris on Tuesday, October 15, 2013 at 6:19pm.

Dante can buy 20 marbles for $1.50. How many marbles can he buy for $27.00?

Do you divide &27.00 by $1.50 then multiply that number by 20 to get 360 marbles?

Answer This Question

First Name:
School Subject:
Answer:

Related Questions

More Related Questions