Post a New Question

math

posted by .

Bunches of 6 roses were selling for $8. Anita paid $40
for roses. How many roses did she buy?

  • math -

    6(40 / 8) = ?

  • math -

    5 roses

Answer This Question

First Name:
School Subject:
Answer:

Related Questions

More Related Questions

Post a New Question