Friday
December 19, 2014

Homework Help: math

Posted by brandi on Monday, September 16, 2013 at 10:00am.

Kate is at a T-shirt sale where she can buy one and get a second one for 30% off. She wants to buy two T-shirts listed at $19 each. How much will she pay?
A)$13.30
B)$24.70
C)$32.30

Answer this Question

First Name:
School Subject:
Answer:

Related Questions

math - Kate is at a T-shirt sale where she can buy one and get a second one for ...
algebra - Quan is shopping. He can buy 2 pairs of pants and 1 shirts for $79.85...
algebra - Quan is shopping. He can buy 2 pairs of pants and 1 shirts for $79.85...
Math - 250 people go to an amusement park. They buy t-shirts and baseball caps. ...
algebra - Susie has a budget of $92 to spend on clothes. The shorts she wants ...
English - 1. If you want to buy books, to which floor do you have to go? - I ...
Math - Shoes are on sale, buy one and get the cheaper pair 50% off. Jane and ...
math - a clothing store sells 12 different colors of a shirt and 5 different ...
Algebra - suppose you invest $1500 in equipment to put pictures on t-shirts. you...
Math - Find the unit price and tell which is the better buy: Buy one 10 pack of ...

Search
Members