Wednesday
July 27, 2016

Homework Help: chemistry

Posted by bryan on Thursday, September 5, 2013 at 4:59pm.

A 76.00-pound flask of mercury costs $151.50. The density of mercury is 13.534 g/cm3. What is the price of one gram of mercury?

Answer This Question

First Name:
School Subject:
Answer:

Related Questions

More Related Questions