Friday
April 18, 2014

Homework Help: math

Posted by joe on Sunday, August 25, 2013 at 2:18pm.

containers of sides are on sale. You can get 2 containers for $3.00 and 1 for $1.95. Determine the cost of three containers of sides.

Answer this Question

First Name:
School Subject:
Answer:

Related Questions

Math - There are 6 containers each holding 2,750 boxes. You have 11 people to ...
6th math - a factory can produce 45 containers of yogurt in t minutes, 950 grams...
math - a factory can produce 45 containers of yogurt in t minutes, 950 grams of ...
Math - Mrs.Thompson has two containers of orange juice. One of the containers ...
Chemistry - Two rigid containers of equal volume hold hydrogen and argon gases ...
MATH - ONE CHILD IN THE U.S. THROWS OUT ABOUT 180 DISPOSABLE CONTAINERS EACH ...
math - how would you find the sale price of an item if it originally cost $16.95...
math: problem solving - During a storewide sale, a TV which usually sells for $...
pre-calc - Newline Recyclers processes used aluminum into food or dink ...
Math - If Sue bought a on sale for $21.50. If the sale was a 15% off sale, how ...

Search
Members