Monday
April 21, 2014

Homework Help: maths

Posted by Tomas on Wednesday, August 7, 2013 at 1:11am.

The price of mangoes ranges from 25 cents to 75 cents a piece. What is the greatest number of mangoes that can be bought with $3 ?

Answer this Question

First Name:
School Subject:
Answer:

Related Questions

Maths - In a basket of 24 mangoes 1/3 were yellow 5/8 were green and the rest ...
Maths - In a basket of 24 mangoes 1/3 were yellow 5/8 were green and the rest ...
maths - if there are 3 students and three mangoes..and if none of the mangoes ...
math - Here it is: One night the palace was having a midnight snack. The king ...
Math - A king couldn't sleep so, he devoured 1/6 of a bowl of mangoes. Later, ...
2nd grade Math - Wich 3 flowers add up to 85 cents? Tulip-48 cents Rose-52 cents...
Mathematics - Neeka gave one fifth of her mangoes to her brother, she sold five ...
psy - Looking to increase the profits of his lemonade stand, Johann doubled the ...
MATH HELP PLEASE - One night the King couldn't sleep, so he went down into the ...
math - Elesia ets 9 bananas 4 apples and 9 mangoes a week.How many mangoes does ...

Search
Members