November 28, 2015

Homework Help: math

Posted by Shawnel on Friday, July 26, 2013 at 9:34pm.

A piece of land with an area of .5 square kilometers is priced at $5700 Canadian. If there are 1.269 Canadian dollars per (US) dollar, then what is the price in dollars per square mile?

Answer this Question

First Name:
School Subject:

Related Questions

More Related Questions