Post a New Question

math

posted by on .

13. A package of ground beef costs $6.98. The price per pound is $1.86. How many pounds of ground beef are in the package? Round to the nearest hundredth.



A. 3.86
B. 3.75
C. 3.55
D. 3.64

I think this one is B

  • math - ,

    ?

  • math - ,

    6.98/1.86 = 3.75

    you are correct

  • math - ,

    3.75

Answer This Question

First Name:
School Subject:
Answer:

Related Questions

More Related Questions

Post a New Question