Tuesday
July 29, 2014

Homework Help: Math

Posted by Colleen on Wednesday, May 8, 2013 at 7:41pm.

Cantaloupe is priced at $0.69 per pound. If a cantaloupe weighs 3.241 pounds, how much will it cost? Round to the nearest cent.

Answer this Question

First Name:
School Subject:
Answer:

Related Questions

math - 8 pounds of ground beef costs 23.31 what is the cost per pound? how would...
Math - A can of ham weighing 7.75 pounds costs $11.86. What does the ham cost ...
Math - A can of worms for fishing costs $2.60. There are 20 worms in a can. What...
math help - Pistachios were priced at 3 pounds for $ 6.99. (a) what were the ...
math - pistachios were priced at 3 pounds for 6.99 (A)what was the price per ...
physics - Some kids playing at the park get creative, and they turn a seesaw ...
math - A block of cheese weighing 2.6 pounds (lb) sold for $15.55. Find the cost...
Math - A block of cheese weighing 2.6 pounds (lb) sold for $15.55. Find the cost...
Math - A block of cheese weighing 2.6 pounds (lb) sold for $15.55. Find the cost...
math - a grocery store sells 6 pounds of apples for $4. how much will 8 pounds ...

Search
Members