October 24, 2016

Homework Help: math

Posted by ja'Sae on Tuesday, May 7, 2013 at 5:35pm.

A shop sells one-pound bags of peanuts for $2 and three-pound bags of peanuts for $5.
If 9 bags are purchased for a total cost of $36, how many three-pound bags were

Answer This Question

First Name:
School Subject:

Related Questions

More Related Questions