Friday
May 29, 2015

Homework Help: math

Posted by Shea Collins on Friday, May 3, 2013 at 10:42am.

A Cold Stone Creamery ice cream shop sells sundaes for $3.60 and banana splits for $4.25. The shop sells four times as many sundaes as banana splits. If total sales amounted to $3,730 last weekend, how many banana splits were sold?

Answer this Question

First Name:
School Subject:
Answer:

Related Questions

Members