Post a New Question

math

posted by .

What is a unit price?

  • math -

    Unit price is the price charged for one.

    If a dozen doughnuts cost $12, one doughnut would cost $1. That's the unit price.

Answer This Question

First Name:
School Subject:
Answer:

Related Questions

More Related Questions

Post a New Question