Post a New Question

3rd grade mah

posted by on .

mrs. rothenberg bought a bag of 6 pears for $5.40. what was the unit price per pear?

  • 3rd grade mah - ,

    Divide $5.40 by 6
    = 5.40/6.
    = $0.9.

Answer This Question

First Name:
School Subject:
Answer:

Related Questions

More Related Questions

Post a New Question