Thursday
April 24, 2014

Homework Help: math

Posted by Abby on Saturday, April 6, 2013 at 3:33pm.

Jenny wants to buy cereal that comes in large and small boxes. The 32 ounce box costs $4.16and the 14 oz ox costs $2.38.which box is less expensive per oz?

Answer this Question

First Name:
School Subject:
Answer:

Related Questions

math - If you buy 6 boxes of cereal for $ 10, how much will 9 boxes of cereal ...
Science - A student wants to determine what type of cereal his classmates like ...
science - A student wants to determine what type of cereal his classmates like ...
science - A student wants to determine what type of cereal his classmates like ...
math - A certain brand of cereal costs $3.25 per box before sales tax is added. ...
Art/Language - i have to decorate a cereal box to tell people about myself, ...
math 12 - A manufacturer of cereal finds that the masses of cereal in a company'...
math - Your favorite breakfast cereal contains a toy dinosaur in each box. There...
math - A nutrition center sells haelth food to mountain climbing teams. The ...
Math - You can buy three bottles of dishwashing liquid, each containing 1 pt 5 ...

Search
Members