Wednesday
September 17, 2014

Homework Help: Algebra

Posted by Jenn on Wednesday, February 27, 2013 at 3:24pm.

If you bought 6 pears and 20 oranges and then bought 11 pears and 12 oranges and spent the same each time, how much do oranges cost if the pears are 80 cents each?

Answer this Question

First Name:
School Subject:
Answer:

Related Questions

Math - Sophia buys an eqaul number of oranges and pears for a party. The oranges...
math - jasmine bought 26 pieces of fruit.she bought 6 oranges.she bought twice ...
math - Alex bought twice as many pears as apples. He bought 4 more pears than ...
Math Mania - A fruit stand carries apples, oranges, lemons, and pears. There are...
math - a crate contains apples, pears, and oranges.There are 184 apples and ...
math - bananas cost twice as much as oranges.sue buys 10 bananas and 3 oranges....
Math - Oranges are on sale at $0.99 per pound. Either bought 3.25 pounds of ...
Math - Part 1- Mr. Santiago bought 10 crates of oranges. There were 50 oranges ...
math/ratio - apples,oranges and pears are packed into a basket in the ratio 3:5:...
maths - Jill bought 10 manoges and 5 oranges. Chris bought 5 mangoes and 10 ...

Search
Members