Saturday
August 2, 2014

Homework Help: Math

Posted by Anonymous on Monday, February 25, 2013 at 11:07pm.

If 16 ounce cost $1.19 what is the price cost of 1 ounce

Answer this Question

First Name:
School Subject:
Answer:

Related Questions

math - A) which is the better value a 12 ounce jar of honey for $2.25 or an 18 ...
math help - Brand x cost $1.56 for 12 ounce. Brand y cost 2 more per ounce. ...
8th grade math - A 20 ounce bag of popcorn costs $2.80 at the movie theater, if ...
Math - How do you solve this: A 20-ounce bag of popcorn costs $2,80. If the unit...
math - a 20-ounce bag of popcorn costs $2.80. if the unit price stays the same, ...
Math - A can of worms for fishing costs $2.60. There are 20 worms in a can. What...
math help - Brand x cost $1.56 for 12 ounces. Brand y cost 2 more per ounce. ...
Math - 1. A box of crackers has 24 grams of fat. the box contain 8 servings. ...
7th grade math Ms. Sue please! - 1. Write the following ratio in simplest form: ...
algebra - a jeweler purchased 5 oz of a gold alloy and 20 oz of a silver alloy ...

Search
Members