Wednesday
April 16, 2014

Homework Help: Math

Posted by Anonymous on Monday, February 25, 2013 at 11:07pm.

If 16 ounce cost $1.19 what is the price cost of 1 ounce

Answer this Question

First Name:
School Subject:
Answer:

Related Questions

Math - 1. A box of crackers has 24 grams of fat. the box contain 8 servings. ...
math help - Brand x cost $1.56 for 12 ounce. Brand y cost 2 more per ounce. ...
8th grade math - A 20 ounce bag of popcorn costs $2.80 at the movie theater, if ...
math - a 20-ounce bag of popcorn costs $2.80. if the unit price stays the same, ...
Math - How do you solve this: A 20-ounce bag of popcorn costs $2,80. If the unit...
Physics - At the time this problem was written, the price of gold was $427 per ...
math help - Brand x cost $1.56 for 12 ounces. Brand y cost 2 more per ounce. ...
math - An 8 ounce bottle of hairspray costs $3.66. Find the unit price in cents ...
math - one more Brand A: 6 ounce can for $1.20 Brand B: 7 ounce can for $1....
Algebra 1 - In 2000, the internatonal price of gold was $270 per ounce, and the ...

Search
Members