Saturday
October 25, 2014

Homework Help: Algebra 2

Posted by iesha on Thursday, February 14, 2013 at 11:52am.

Serena paid $20.20 for 36 folders. She bought 16 more folders than rulers. If each folder cost $0.50 more than each ruler, how much did each folder cost?

Answer this Question

First Name:
School Subject:
Answer:

Related Questions

Math - Serena paid $20.20 for 36 rulers and folders. She bought 16 more folders ...
phms - Serena paid $20.20 for 36 rulers and folders. She bought 16 more folders ...
math - Sarah bought 8 folders and 3 rulers. Lea bought 8 rulers and 3 folders. ...
Math - Sarah bought 8 folders and 3 rulers. Lea bought 8 rulers and 3 folders. ...
Math Help - A shop owner bought 30 folders and some journal. He paid @82.50 for ...
Math - Your teacher has a large box containing an equal number of red and blue ...
windows XP - On a shared folder, Read permission allows a user to display folder...
computer literacy - what is an application program included with Windows that ...
Networking - Jack is setting up a new FTP server that is running the Windows XP ...
maths(am i right??) - Ms James buys x calculators and y folders to sell, she ...

Search
Members