Thursday
April 17, 2014

Homework Help: math

Posted by Jerome on Tuesday, February 12, 2013 at 8:43pm.

13 cents for A 12 cents for B. total protein greater than twelve grams. Total fat less than eight grams. Total grams less than thirty five grams. .5 grams protein and .3 grams fat for A. .6 grams protein and .2 grams fat for B. what is optimal cost

Answer this Question

First Name:
School Subject:
Answer:

Related Questions

2nd grade Math - Wich 3 flowers add up to 85 cents? Tulip-48 cents Rose-52 cents...
Algebra - How can algebra be used to solve this problem? The boy solved 10 ...
math !!!! :O - The cost of making money varies form coin to coin: Pennies: 0.8 ...
computer science - my code works in c++ so the logical I am getting error must ...
Prob. Math - Sarah draws a card from a deck of 52 cards. She receives 40 cents ...
Math - A 6-pack of 4oz containers of yogaurt costs 2.99. what is the unit price ...
Math - A telephone call costs c cents for the first 3 minutes and 12 cents for ...
Math - If A represents the number of apples purchased at 15 cents each, and B ...
Mathematics - Amanda sold 6 of the 12 stickers she bought at 0.49 cents each for...
math - Which choice offers the lowest cost per ounce? 6oz for 42 cents? 8oz for ...

Search
Members