Post a New Question

Math

posted by on .

A 7 4/5 ounce can of cat food costs 38 cents. What is the unit rate (price per ounce) of the cat food?

  • Math - ,

    7 4/5 = 7.8

    $.38 divided by 7.8 will give you the price per ounce.

Answer This Question

First Name:
School Subject:
Answer:

Related Questions

More Related Questions

Post a New Question