Wednesday
April 1, 2015

Homework Help: math 4th Grade

Posted by marsha on Tuesday, January 29, 2013 at 9:20pm.

a dictionary and a calculator cost $80. If the calculator cost $20 more than the dictionary, find the cost of the dictionary.

Answer this Question

First Name:
School Subject:
Answer:

Related Questions

math - Bella spent 4/7 of her money on a dictionary and 3 identical books. She ...
English - 1. it is by far the best dictionary. 2. It is far and away the best ...
english - i usually go to dictionary. c o m for words but isnt com USA? there is...
pH - 9. The pH of food entering the duodenum is changed from acidic to alkaline ...
English - When you need to find a more precise word to express your meaning, the...
MAth - Jim bought a pen and a calculator. He paid the cashier $50 and received $...
english - write each pronoun and identify its antecedent if it has one. what is ...
Math - The variable d represents the cost of a customer's meal, in dollar. The ...
Algebra - Price of a calculator. Kayla paid $137.80, including 6% tax, for her ...
English Question - If I post a definition from a dictionary and say which ...

Members