Post a New Question

Math

posted by on .

Jacob bought a sandwich for $4.75, a small salad for $2.43, and juice for $1.25. Jacob wrote the expression $4.75 + ($2.43 + $ 1.25) to calculate how much money he spent. Use the Commutative Property and the Associative Property to find how much Jacob spent?

Answer This Question

First Name:
School Subject:
Answer:

Related Questions

More Related Questions

Post a New Question