Friday
March 27, 2015

Homework Help: math

Posted by kile on Monday, January 28, 2013 at 5:02pm.

5 pounds of potatoes for $2.19 equals what per pound?

Answer this Question

First Name:
School Subject:
Answer:

Related Questions

math - You need at least 5 pounds of potatoes and onions. Potatoes cost $4 per ...
Math - What operation should I use to solve this problem? Jessica bought 10.50 ...
5th grade Math - Please help, what operation should I use to solve this problem...
math pow - there are about 20 potatoes in a five pound bag and restaurant uses ...
6th grae math - there are about 20 potatoes in a 5 pound bag.A restaurant uses ...
math - there are about 20 potatoesin 5 pound bag.A resturant uses about 2 ...
FCCOLLEGE - Rashida has a monthly income of $200.which sheallocates between two...
7th grade math - A farmer grows 196 pounds of potatoes. He sells them to a ...
Math - the weight of ab ag of potatoes 5 tons or 5 pounds 5 pounds? the amount ...
math - A bag of potatoes weighs 3 7/16 pounds. if the average potato weighs 3/16...

Members