Wednesday
October 22, 2014

Homework Help: math help

Posted by Anonymous on Monday, January 28, 2013 at 11:16am.

Brand x cost $1.56 for 12 ounce. Brand y cost 2 more per ounce. What is the cost of 15 ounce of Brand y

Answer this Question

First Name:
School Subject:
Answer:

Related Questions

math help - Brand x cost $1.56 for 12 ounces. Brand y cost 2 more per ounce. ...
math - one more Brand A: 6 ounce can for $1.20 Brand B: 7 ounce can for $1....
Math - 1. A box of crackers has 24 grams of fat. the box contain 8 servings. ...
Math - Aaron has two types do iodine in his lab. He has brand 213 iodine, which ...
math - Find three brands of a grocery item that you purchase and figure the ...
math - the results of a survey of 100 households pointed to shoppers having a ...
Math - A can of worms for fishing costs $2.60. There are 20 worms in a can. What...
math - A) which is the better value a 12 ounce jar of honey for $2.25 or an 18 ...
math - It cost $15.00 to buy 150 sheets of brand A's paper. it cost $19.25 to ...
chemistry - Rhodium metal currently costs $1251. per troy ounce (note this is ...

Search
Members