Saturday
April 19, 2014

Homework Help: math

Posted by alicia on Sunday, January 27, 2013 at 7:19pm.

It cost $15.00 to buy 150 sheets of brand A's paper. it cost $19.25 to buy 175 sheets of brand B's paper. Which brand has the better value and by how much?

Answer this Question

First Name:
School Subject:
Answer:

Related Questions

math help - Brand x cost $1.56 for 12 ounces. Brand y cost 2 more per ounce. ...
math help - Brand x cost $1.56 for 12 ounce. Brand y cost 2 more per ounce. ...
MATH - Two brands of paper towels are priced and described like this: Brand A: ...
math - you have to buy 100 animals. roosters cost 5.00, hens cost 1.00 and ...
Math - I have $100.00 dollars to spend to buy 100 animals. Cows cost $50.00 each...
math 156 - Find the Best Buy Brand A: 12oz for $5.04 Brand B: 9 oz for $3.51 is ...
Computer Science - Would like to know if this looks right Write a program that ...
math - David helps his dad with grocery shopping.he wants to buy brand x or ...
math - one more Brand A: 6 ounce can for $1.20 Brand B: 7 ounce can for $1....
Fractions.. :S - How would I work out this question...? A car costs 1,150 after ...

Search
Members