Post a New Question

math help

posted by on .

Pistachios were priced at 3 pounds for $ 6.99. (a) what were the price per pound? (b) how much would 10 pounds of pistachios cost?

  • math help - ,

    6.99 / 3 = 2.33

    10 * 2.33 = ?

Answer This Question

First Name:
School Subject:
Answer:

Related Questions

More Related Questions

Post a New Question