Post a New Question

math

posted by on .

Jenna is going to paint one wall of her bedroom gray. She needs a gallon of paint. A gallon costs $17.00 and one quart of paint costs $4.39. Which is the better buy?

  • math - ,

    4 * 4.39 = ?

  • math - ,

    17.56 so a gallon is the better deal

  • math - ,

    Right.

  • math - ,

    thnks

  • math - ,

    You're welcome.

  • math - ,

    Jenna is going to paint one wall of her bedroom gray. She needs a gallon of paint. A gallon of paint costs $17.00 and one quart of paint costs $4.39. Which is the better buy?

Answer This Question

First Name:
School Subject:
Answer:

Related Questions

More Related Questions

Post a New Question