Saturday
March 25, 2017

Post a New Question

Posted by on .

Brand x cost $1.56 for 12 ounces. Brand y cost 2 ¢ more per ounce. What is The cost of 15 ounce of brand y

  • math help - ,

    1.56 / 12 = 0.13 per ounce

    15(0.13 + 0.02) = ______

Answer This Question

First Name:
School Subject:
Answer:

Related Questions

More Related Questions

Post a New Question