Post a New Question

Pre-Algebra

posted by on .

Bill purchased 4 pens for $3.32, including $.16 sales tax. Find the cost of 1 pen.

I need this put into an equation with a variable.

  • Pre-Algebra - ,

    4p = 3.32 - 0.16

  • Pre-Algebra - ,

    0.79

Answer This Question

First Name:
School Subject:
Answer:

Related Questions

More Related Questions

Post a New Question