Sunday
April 20, 2014

Homework Help: math

Posted by jazzi on Tuesday, January 22, 2013 at 3:23pm.

Marie bought 8 pounds of applesbfor 0.82 per pound and paid for them with a ten dollar bill. How much should she get back in change

Answer this Question

First Name:
School Subject:
Answer:

Related Questions

math - Marie bought 8 pounds of apples for 0.82 per pound and paid for them with...
Math - A manager bought 12 pounds of peanuts for $30. He wants to mix $5 per ...
college algebra - Peaches are $2.00 per pound and mangos are #4.00 per pound. I ...
math - Ivan bought 4.6 pounds of beef at the market for total of $36.57. He ...
Math - Zelda bought pears that cost$1.72 per pound. If she has $10, what is the ...
math - Ellen wishes to mix candy worth $1.64 per pound with candy worth $3.46 ...
algebra - Mixture Problems Template Price Problems Copy the problem from the ...
algebra - walnuts that sell for $3 a pound and macadamia nuts that sell for $4 ...
math - Walnuts sell for $10 per pound and pecans for $18 per pound. How much of ...
Math - Mrs. Willy bought 3.5 pounds of ground turkey and 2.5 pounds of white ...

Search
Members