Monday
October 20, 2014

Homework Help: math helpp

Posted by tesj on Wednesday, January 16, 2013 at 8:14pm.

8. Convert the scale to a unit rate. Show your work. Interpret the meaning of the unit rate.

Answer this Question

First Name:
School Subject:
Answer:

Related Questions

math/unit rate - please help me find the definition for unit rate. It depends ...
unit rate - the unit price of an item at a grocery store is a familiar example ...
math rate - 15 chapters in 5 days - I already know the unit rate is 3 - I have ...
Math - How do you convert a map scale to a unit rate?
Math - How do I expres a rate as a unit rate Usually it is rate/unit said as "...
Math - Find unit rate! I know the answer but how am I suppose show my work to ...
Math(Unit Rate) - If 20 units= 10kg whats the unit rate? http://www.eduplace.com...
math UNIT RATE - an 8 ounce can of tomatoes costs $1.14. an 12 12 once can costs...
Math-unit rates - Find the unit rate for $27.40 for 4 hours of work
Math-unit rates - Find the unit rate for $27.40 for 4 hours of work

Search
Members