Saturday
April 19, 2014

Homework Help: math

Posted by tristin on Wednesday, January 16, 2013 at 9:17am.

the first landscaper charges $16 per hour to landscape my house, plus $225 for the products needed. the second landscaper charges $61 per hour (products included). for how many hours will the cost of either landscaper be the same?

Answer this Question

First Name:
School Subject:
Answer:

Related Questions

Algebra 1 - A landscape company charges $100 plus $15 per hour. Another company ...
Algebra1 Math - A moving company charges $800 plus $16 per hour. Another moving ...
math - Brandonís rentals charges $ 25 per hour to rent a Windsufer and a wet ...
math - Al's Rentals charges $25 per hour to rent a windsurfer and a wet suit. ...
Mathe/algebra...Please - I am really lost I cannot figure out which formula to ...
8TH GRADE MATH EXPRESSIONS - At a lake, there are 2 boat rental shops. Shop A ...
math - Mr.Jacobsen wants to hire a magician for his son's birthday party. Marion...
math - peggy wants to give piano lesson at her home.she has 10 students per week...
MATH - Peggy wants to give piano lessons at her home. She has 10 students per ...
math/algebra - I have been asked to answer questions in parts in relation to a ...

Search
Members