Monday
December 22, 2014

Homework Help: algebra

Posted by molly on Thursday, January 10, 2013 at 9:48pm.

-A store sells 28 ounces of peanut butter for $2.24. The store also sells 32 ounces of teh same peanut butter for $2.40. Which is a better buy?

Answer this Question

First Name:
School Subject:
Answer:

Related Questions

math - A store sells 28 ounces of peanut butter for $2.24. The store also sells ...
math - whats the unit rate: 882 yd in 9 secs A grocery store sells four ...
math - a store cells 26 ounces of sphagetti sauce for $1.17. the store also ...
math - a peanut butter jar has a height of 5.9in and diameter of 3.6 in. one ...
math - A store finds out that 5 out of every 9 customers prefer new extra ...
Math - ted sells his homemade peanut butter for 1.60 a jar at the local farmers ...
math - In a recent survey, 30% of the people polled stated that they preferred ...
math - in a grocery store, butter is sold in “sticks” that are shaped like ...
health, safety and nutrition - Following the nutritional label on a jar of ...
Physics - A mouse of mass 5.0 g spots the corner of a peanut butter sandwich of ...

Search
Members