Wednesday
April 16, 2014

Homework Help: math

Posted by crystal on Monday, January 7, 2013 at 11:27pm.

a grocery store sells a 7 ounce bag of rasins for $1.10 and a 9 ounce bag of rasins for $1.46. Which size bag have the lowest price per ounce.

Answer this Question

First Name:
School Subject:
Answer:

Related Questions

math - a grocery store stocks 3 brands of yogurt.store sells two containers of ...
Any Help w/5th grade math - Confused..The grocery store stocks 3 brands of ...
5th Grade Math - Confused..The grocery store stocks 3 brands of yogurt. The ...
Pre-Calculus-check answers - A farm supply store carries 50-lb bags of both ...
Pre-Calculus-check answers - A farm supply store carries 50-lb bags of both ...
Pre-calculus-check answers - A farm supply store carries 50-lb bags of both ...
algebra - Write and solve a system of equations for each situation. Check your ...
Math - Ferroza can buy a 24 ounce bag of ferret food for 1.19 or she can buy a ...
math - a 20-ounce bag of popcorn costs $2.80. if the unit price stays the same, ...
8th grade math - A 20 ounce bag of popcorn costs $2.80 at the movie theater, if ...

Search
Members