Thursday
October 30, 2014

Homework Help: math help1answer

Posted by tesj on Wednesday, January 2, 2013 at 8:13pm.

4. Which of the following has the lowest unit price?
Brand A: 5 lb for $3.50

Brand B: 8 lb for $5.20

Brand C: 3 lb for $2.25

(1 point)
Brand A
Brand B
Brand C
All brands have the same unit price.

Answer this Question

First Name:
School Subject:
Answer:

Related Questions

Math - 1. A box of crackers has 24 grams of fat. the box contain 8 servings. ...
math - one more Brand A: 6 ounce can for $1.20 Brand B: 7 ounce can for $1....
marketing - what are the pricing issues in the product category? for the brand ...
science - please tell me if you agree with the following: Which Brand of popcorn...
Math - Brand A grape juice sells at one pint for $1.65 and Brand B sells at 14 ...
math - Four brands of soap are available in a local store. Compute the unit ...
math - David helps his dad with grocery shopping.he wants to buy brand x or ...
Math - 74. Four brands of soap are available in a local store. Compute the unit ...
math - the results of a survey of 100 households pointed to shoppers having a ...
math - find the best buy on spaghetti sauce. you have a coupon for $0.75 off ...

Search
Members