Tuesday
July 29, 2014

Homework Help: Math

Posted by Afriasia on Thursday, December 27, 2012 at 3:42pm.

How do you find the better buy between two bottles of suntanning lotion if one is $10.24 and the other one is $21.60?

Answer this Question

First Name:
School Subject:
Answer:

Related Questions

Math - Find the unit price and tell which is the better buy: Buy one 10 pack of ...
math - In any triangle the sum of the measures of the angles is 180. In triangle...
Math - You can buy three bottles of dishwashing liquid, each containing 1 pt 5 ...
Math - Find the unit price and tell which is the better buy: A 64 oz. bottle of ...
7th grade math Ms. Sue - 2. 6x + 29 = 5 (1 point) 4 18 204 144 9. Raymond ...
7th grade math Ms. Sue please last questions - 2. 6x + 29 = 5 (1 point) 4 18 ...
Algebra - I have just one more linear programming question, and then I think I'...
Statistics - A brewery's filling machine is adjusted to fill bottles with a mean...
Math 4 grade - How much is one cola? Use the clues to find out. -The cost is ...
Math.. check answer please - Describe a simple process for using rates and unit ...

Search
Members