Wednesday
March 29, 2017

Post a New Question

Posted by on .

Mr. H gets the newspaper delivered every morning. it costs $3.00 for 6 days delivery. what is the cost of the paper each day

  • math - ,

    Divide 3.00 by 6.

  • math - ,

    divide 6 into $3.00 and you will get 50 cents a day

Answer This Question

First Name:
School Subject:
Answer:

Related Questions

More Related Questions

Post a New Question