Wednesday
April 23, 2014

Homework Help: Please HELP with this storie problem

Posted by David on Thursday, December 13, 2012 at 2:29pm.

Dave buys 3 green peppers and 2 red peppers for $3.45. Ruth buys 4 green peppers and 3 red peppers for $ 5.00. Find the price of each variety of pepper.

Answer this Question

First Name:
School Subject:
Answer:

Related Questions

Math help storie problem - Dave buys 3 green peppers and 2 red peppers for $3.45...
Algebra help - Dave buys 3 green peppers and 2 red peppers for $3.45. Ruth buys ...
math - Kari buys 3 goldfish at $4 each she sees bowls marked"3 for $10" and ...
macroeconomics - I have tried this 3 ways and this is my last chance to get ir ...
Macroeconomics - Dave is buying pizza and soda. Suppose that a slice of pizza ...
math - dave has a rabbit, a ferret,a gerbil and a turtle. He feeds them in a ...
math - Mr. Caldwell buys 3 times as many basketballs as soccer ball, and 3 les ...
math - a baseball team buys 15 bats for $405. aluminum bats cost $25 and wooden ...
maths - solve the word problem (rates per kg) 1) Mary buys 7 kg peaches,and 5 ...
Math storie problem - The perimeter of a rectangle is 82 yards. The length is ...

Search
Members