Friday
April 18, 2014

Homework Help: algebra

Posted by Matt on Monday, December 10, 2012 at 2:40am.

The owner of a health food store combined cranberry juice that cost $7.79 per quart with apple juice that cost $7.19 per quart. how many quarts of each were used to make 10 quarts of cranberry juice mixture costing $7.61 per quart

Answer this Question

First Name:
School Subject:
Answer:

Related Questions

English - 3a. Vitamins that are sold in a health-food store are not regulated by...
English - Which sentence is subject verb agreement? Vitamins that are sold in a ...
Algebra - A farm stand owner mixes apple juice and cranberry juice. How much ...
grammar 3 - Subject-verb agreement 3a. Vitamins that are sold in a health-food ...
English - Why is this phrase a subject-verb agreement? "Vitamins that are sold ...
Accounting - Please check my answers. Identify each of the following as either ...
prpblem solving - A customer enters a store & purchases slippers for $5, paying ...
Ethics ADJ 235 - You are a manager of a retail store.You are given permission by...
marketing - The owner of a small hardware store-the only one in a medium –sized ...
Algebra - Do I have the right answer? A store owner bought a machine that ...

Search
Members