Post a New Question

math

posted by on .

8 sandwiches cost $1.44,how much will 13 cost show answer and steps to reach answer please!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • math - ,

    each sandwich costs 1.44/8, so 13 cost
    1.44/8 * 13 = 0.16 * 13 = $2.08

Answer This Question

First Name:
School Subject:
Answer:

Related Questions

More Related Questions

Post a New Question