Thursday
November 27, 2014

Homework Help: maths

Posted by maihul on Friday, November 30, 2012 at 8:34am.

A girl buys 9 apples for Rs.9.60 and sells that at 11 for Rs. 12. What does she gain or loss.

Answer this Question

First Name:
School Subject:
Answer:

Related Questions

maths - a grocey man sells 300 apples at Rs 50 per dozen. he sells 200 apples ...
maths - a trader marks his goods 20% above the CP .He then sells them at a ...
maths --plse help me.. - A fruit vendor buys 300 apples at Rs 50 per dozen. The ...
maths - the cost price of 2 articles is same as the selling price of 3 articles...
maths - For $1.80 a frocer buys a case of fruit which contains 12 dozen. She ...
maths - 1. a man sells a tv for rupees 3450and makes a profit of 15% . he sells ...
math - apples are sold at 3 for $2 at busy mart. at big food, the same apples ...
math - margaret buys 54 apples. she uses 1/3 apples for muffins. She used 1/2 ...
maths - 1.two houses are bought for rupees 65000 each. the first is sold at a ...
Math - The Farmers Market sells apples by the bushel, and each bushel of apples ...

Search
Members