Saturday
April 19, 2014

Homework Help: math

Posted by Lisa on Monday, November 26, 2012 at 10:30pm.

If the key to Graceland costs $750 today and appreciates in value by 15% in one year, what will it be worth one year from today?

Answer this Question

First Name:
School Subject:
Answer:

Related Questions

culturama - for the first time an impersonator competion will be held at elvis'...
trig - find the exact values of the six trig functions of the angle. -750 sin(-...
mat115 - A pack of 250 key blanks costs $23.50. What is the unit price? I know ...
Statistics - The local lottery sets up a game wherein a player has a chance of ...
Stats - The local lottery sets up a game wherein a player has a chance of ...
math - A pack of 250 key blanks cost $23.50. What is the unit price? If each key...
PLEASE SOMEBODY Answer this Statistics question! - The local lottery sets up a ...
economics - While sitting in your office one evening, you begin to think about ...
Economics - While sitting in your office one evening, you begin to think about ...
chemistry - platinum metal currently costs $1700 per troy ounce ( note: this is ...

Search
Members