Post a New Question

math

posted by on .

if 3 bananas cost £1.14 how much will 5 of them cost? and how do ypu work it out?

  • math - ,

    1.14/3 = $0.38 Each.
    Cost = 5 * 0.38 = $1.90.

Answer This Question

First Name:
School Subject:
Answer:

Related Questions

More Related Questions

Post a New Question