Tuesday
September 1, 2015

Homework Help: Math

Posted by Brigette on Thursday, November 15, 2012 at 6:31pm.

Mrs. Willy bought 3.5 pounds of ground turkey and 2.5 pounds of white fish. The white fish is $4.60 per pound cheaper than the ground turkey. If she paid a total of $51.50 what is the price per pound she paid for the ground turkey and the white fish?

Answer this Question

First Name:
School Subject:
Answer:

Related Questions

More Related Questions

Members